• Publix Weekly Freebies & Deals (4/20-4/26 or 4/21-4/27)

    Sorry, this deal has expired.

    Never miss another deal! Sign up for updates!

    publix-roundup (1)

    Deals starts 4/20. Listed below are the best deals for the week of 4/20-4/26 (or 4/21-4/27 for some) at Publix. All prices listed vary by store and region.

    Food

    French’s Mustard (12 or 20 oz)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) French’s Mustard (12 or 20 oz) = $2.69
    Use (2) $0.50/1 French’s Classic Yellow Mustard = -$2.00*
    (or Spicy Brown, Honey, or Dijon Mustard)
    Pay: $0.69
    Submit receipt for $0.50 cash back from Checkout51
    (French’s Mustard)
    Final Price: $0.10 each or $0.19 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Yoplait Go-Gurt Portable Yogurt = $2.29
    Use (2) $0.40/1 Yoplait Products = -$1.60*
    Final Price: $0.35 each or $0.69 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) MiO Liquid Water Enhancer (1.62 oz) = $3.79
    (or Crystal Light Liquid Drink Mix)
    Use (2) $0.75/1 MiO Liquid Water Enhancer (SS 3/20, x4/30) = -$1.50
    Pay: $2.29
    Submit receipt for $0.75 cash back from MobiSave
    (MiO Liquid Water Enhancer)
    Final Price: $0.77 each or $1.54 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) InnovAsian Cuisine Entree Kit = $5.99
    (or Side Dish (18 oz))
    Use (2) $2/1 InnovAsian Cuisine Item (SS 2/28, x4/30) = -$4.00
    (or use $1.50/1 InnovAsian Cuisine Entree)
    Final Price: $1 each or $1.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    (If Included in Sale)

    ► Buy (2) Post Honey Bunches of Oats Chocolate Cereal = $3.83
    (12.25-14.5 oz, or Whole Grain, 18 oz)
    Use (2) $1/1 Honey Bunches of Oats Chocolate Cereal = -$2.00
    (SS 2/28, x4/23)
    Final Price: $0.92 each or $1.83 for both

    Publix Swanson Broth

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Swanson Broth (24 or 32 oz) = $2.67
    Use (1) $0.75/2 Swanson Broths or Stocks (32 oz) = -$0.75
    Final Price: $0.96 each or $1.92 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Kraft Mayo Mayonnaise (22 oz) = $4.99
    (or Miracle Whip Dressing)
    Use (2) $0.50/1 Kraft Mayo (SS 3/20, x5/15) = -$2.00*
    (or use $0.50/1 Kraft Miracle Whip Dressing (SS 3/20, x5/15))
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Magnum Ice Cream Bars (9.13-10.14 oz) = $4.69
    (or Magnum Infinity)
    Use (2) $0.75/1 Magnum Ice Cream Product = -$1.50
    Final Price: $1.60 each or $3.19 for both

    mott's juice and applesauce edited

    ► Buy (1) Mott’s Applesauce (6 pk) = $2.00
    ► Buy (1) Mott’s 100% Apple Juice (64 oz) = $2.00
    Pay: $4.00
    Submit receipt for $1.00 cash back from Ibotta
    (Mott’s Apple Juice & Mott’s Applesauce)
    Final Price: $1.50 each or $3 for both

    ► Buy (2) Good Thins Crackers (3.5-9.1 oz) @2 for $5
    Use (1) $1/2 Good Thins Snacks (SS 3/20, x4/23) = -$1.00
    Pay: $4.00
    Submit receipt for $1.00 cash back from Checkout51
    (Good Thins Crackers)
    Final Price: $1.50 each or $3 for both

    ► Buy (2) Lance Crackers (8.25-14 oz) 3 for $7 = $4.67
    Use (1) $1/2 Lance Cracker Sandwiches (6 ct+) = -$1.00
    (or use $1/2 Lance Sandwich Crackers (SS 4/3, x5/31))
    Final Price: $1.84 each or $3.67 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Cobblestone Bread Co. Bagels = $3.49
    (13 or 20 oz, or English Muffins (6 count))
    Use (2) $0.55/1 Cobblestone Bread Co. Bagels/English Muffins = -$1.10
    Final Price: $1.20 each or $2.39 or both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) SeaPak Shrimp & Seafood Co. Shrimp = $7.99
    (or Clam Strips or Maryland Style Crab Cakes, 8-25 oz)
    Use (2) $1/1 SeaPak Product (SS 2/7, x4/30) = -$2.00
    (or use $0.75/1 SeaPak Product)
    Final Price: $3 each or $5.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Cascadian Farm Bars (7.4-8.85 oz) = $3.99
    Use (2) $0.50/1 Cascadian Farm Soft-Baked Squares = -$2.00*
    Final Price: $1 each or $1.99 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Wrigley’s Eclipse or Orbit Gum = $3.29
    (Big-E Pak, or Car Cup, Sugarfree, 55 or 60 ct)
    Use (1) $1/2 Eclipse, Orbit, Juicy Fruit Gum Bottles (RP 4/10, x7/3) = -$1.00
    (or Skittles, or Starburst)
    Final Price: $1.15 each or $2.29 for both

    Ritz crackers

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Nabisco Ritz Crackers (11.5-13.7 oz) = $3.15
    (or Ritz Bits (8.8 oz))
    Use (1) $0.75/2 Ritz Crackers Boxes (SS 4/10, x5/21) = -$0.75
    Final Price: $1.20 each or $2.40 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Arnold Sandwich Thin Rolls (8 ct) = $3.99
    (or Thomas; Bagel Thins)
    Use (2) $0.55/1 Arnold Sandwich Thin Rolls (SS 2/7, x5/31) = -$1.10
    Final Price: $1.45 each or $2.89 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) I Can’t Believe It’s Not Butter! Spread = $3.75
    (2 pk or 15 or 16 oz Spray, or 8 oz bottle)
    Use (2) $0.55/1 I Can’t Believe It’s Not Butter = -$1.10
    Final Price: $1.33 each or $2.65 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Totino’s Pizza Rolls (17.4-19.8 oz) = $4.65
    (or Bold Rolls)
    Use (1) $0.50/2 Totino’s Pizza/Blasted Crust Rolls (SS 4/17, x6/11) = -$1.00*
    Final Price: $1.83 each or $3.65 for both
    *after coupon(s) double

    starbucks coffee edited

    ► Buy (3) Starbucks Tazo Tea K-Cups @$6.99/ea = $20.97
    (10 count)
    Use (1) $2/2 Starbucks K-Cup Pods (SS /21, x4/30) = -$2.00
    Pay: $18.97
    Submit for $5 Starbucks eGift Card
    Final Price: $4.66 each or $13.97 for all 3 ($0.47 per K-Cup)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mrs. Butterworth’s Syrup (24 oz) = $3.35
    (Thick-n-Rich: Original, Sugar free, or Lite)
    Use (1) $1/2 Mrs. Butterworth’s Syrups (24 oz) = -$1.00
    Final Price: $1.18 each or $2.35 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Swanson Cooking Stock (32 oz) = $2.99
    Use (1) $0.75/2 Swanson Broths or Stocks (32 oz) = -$0.75
    Final Price: $1.12 each or $2.24 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Sea Cuisine Seafood Entrees (7.3-11 oz) = $8.99
    Use (2) $1/1 High Liner Sea Cuisine Product = -$2.00
    (or use $1/1 Sea Cuisine Frozen Product (SS 1/31, x10/31))
    (or use $1/1 Sea Cuisine Frozen Product (SS 3/6, x12/6))
    Final Price: $3.50 each or $6.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Breyers Ice Cream (1.5 qt) = $5.39
    Final Price: $2.70 each or $5.39 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Kellogg’s Special K Cracker Chips = $3.79
    (or Crisps, Popped Corn, or Popcorn Chips, or Multi-Grain Crackers, 3-8 oz)
    Final Price: $1.90 each or $3.79 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) 7UP, A&W, or Diet Rite (6 pk) = $4.99
    Final Price: $2.50 each or $4.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Gold Peak Iced Tea (64 oz) = $2.49
    (Sweet, Unsweetened, or Green)
    Final Price: $1.25 each or $2.49 for both

    post fruity pebbles edited

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Post Fruity Pebbles Cereal (11 oz) = $3.59
    (or Cocoa Pebbles Cereal (11 oz), or Golden Crisp Honeycomb, or Alpha-Bits, 12-14.75 oz)
    Final Price: $1.80 each or $3.59 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Kellogg’s Rice Krispies Treats (8 ct) = $2.99
    (Crispy Marshmallow Squares, The Original)
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Pillsbury Purely Simple Cake (15.5-17.5 oz) = $3.29
    (& Cupcake Mix or Cookie or Brownie Mix, or Funfetti Gluten Free Premium Cake & Cupcake Mix (17 oz))
    Final Price: $1.65 each or $3.29 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Publix Premium Patagonian Scallops (8 oz) = $8.99
    (Roasted Garlic Cream Sauce; Frozen, Wild)
    Final Price: $4.50 each or $8.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Buitoni Pasta (9 oz) = $2.49
    (Fettuccine, Linguine, or Angel Hair)
    Final Price: $1.25 each or $2.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Lloyd’s Shredded Pork (16 oz tub) = $6.99
    (or Chicken in Barbecue Sauce)
    Final Price: $3.50 each or $6.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Smithfield Ham (8 oz) = $3.29
    (Cubed or Diced, Smoked; Fully Cooked)
    Final Price: $1.65 each or $3.29 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Oscar Mayer Beef Franks (14 or 15 oz) = $5.99
    (Classic, Lean, Classic Bun-Length, Regular, or Beef & Cheddar)
    Final Price: $3 each or $5.99 for both

    Armour Original Meatballs (25 oz)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Armour Original Meatballs (25 oz) = $7.99
    (or Beef (20 oz))
    Final Price: $4 each or $7.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► $3.99/lb Publix Fruit Salad

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Fresh Express Salad Blend (5-11 oz) = $3.99
    (or Caesar Kit or Baby Spinach)
    Final Price: $2 each or $3.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Publix Bakery Apple Coffee Cake = $5.19
    (14 or 15 oz)
    Final Price: $2.60 each or $5.19 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Barnie’s Coffee Kitchen Single Serve Cups = $8.99
    (10 count)
    Final Price: $4.50 each or $8.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Heinz Tomato Ketchup (20 oz) = $2.69
    (or No Salt, Organic, or Blended (14 oz))
    Final Price: $1.35 each or $2.69 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mid’s Pasta Sauce (32 oz) = $4.79
    Final Price: $2.40 each or $4.79 for both

    mueller's pasta bogo 1.85

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mueller’s Pasta (8-16 oz) = $1.85
    Final Price: $0.93 each or $1.85 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Wish-Bone Dressing (16 oz) = $3.09
    (or Dressing & Seasoning Mix (2.1 or 2.6 oz)
    Final Price: $1.55 each or $3.09 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) V8 100% Vegetable Juice (46 oz) = $2.95
    Final Price: $1.48 each or $2.95 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Powerade Sports Drink (32 oz) = $1.33
    Final Price: $0.67 each or $1.33 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Quaker Cap’N Crunch Cereal (14.5-20 oz) = $4.79
    (or Life (18 oz), or Oatmeal Squares (14.5 oz))
    Final Price: $2.40 each or $4.79 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Cascadian Farm Organic Cereal (9.2-16 oz) = $3.99
    Final Price: $2 each or $3.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Orville Redenbacher’s Popping Corn (6 ct) = $5.45
    (or Minis or Single Serve (10-12 ct, or  30 oz jar))
    Final Price: $2.73 each or $5.45 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Nature’s Own Bread (20 oz) = $3.45
    Final Price: $1.73 each or $3.45 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Frito-Lay Party Size Snacks (11.5-20 oz) = $4.99
    Final Price: $2.50 each or $4.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Pillsbury Ready to Bake! Cookies = $2.95
    (11-16.5 oz, or Simply Chocolate Chip Cookies (14 oz))
    Final Price: $1.48 each or $2.95 for both
    Related coupon:
    $1/3 Pillsbury Refrigerated Baked Goods (SS 3/20, x6/11)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Nestle Skinny Cow Ice Cream Sandwiches = $5.69
    (or Bars or Cones, 10.5-24 oz)
    Final Price: $2.85 each or $5.69 for both

    Toaster Strudel at Publix

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Pillsbury Toaster Strudel Pastries = $2.48
    (6 count, or Scrambles (4 count))
    Final Price: $1.24 each or $2.48 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Friendship Sour Cream (16 oz) = $2.27
    Final Price: $1.14 each or $2.27 for both

    ► Buy (1) Perdue Chicken Breast Chunks = $6.99
    (or Strips, 25 or 26 oz)
    Use (1) $1/1 Perdue Frozen Cooked Chicken (RP 3/13, x4/24) = -$1.00
    Final Price: $5.99

    ► 3 for $10 Simply Orange Juice (or Apple, Grapefruit, or Cranberry Cocktail)

    ► 2 for $6 Minute Maid Pure Squeezed Orange Juice (59 oz)

    ► 10 for $10 Hass Avocados

    ► 2 for $6 Strawberries (16 oz)

    ► $1.99 (Reg. $2.99) Publix Deli Hummus (8 oz)

    ► Buy (3) Snack Factory Pretzel Crisps @$3.29/ea = $9.87
    Buy 2 Get 1 Free Sale = -$3.29
    Final Price: $2.19 each or $6.58 for all 3

    ► 10 for $10 Del Monte Vegetables or Harvest Selects or Seasoned
    (11-15.25 oz can or 16 oz jar)

    ► Buy (1) Silk Almondmilk (64 oz) = $2.50
    (or Soymilk, Cashewmilk, or Coconutmilk)
    Use (1) $0.75/1 Silk Product = -$0.75
    Final Price: $1.75

    digiorno pizza edited

    ► 2 for $10 DiGiorno Pizza (17.2-33 oz)

    ► 3 for $10 Talenti Gelato or Sorbetto (10 oz)

    ► $4.99 Stouffer’s Family Size Entree (25-40 oz)

    Personal Care

    Aveeno Moisturizing Bars (3.5 oz)

    ► Buy (2) Aveeno Moisturizing Bars (3.5 oz) @$2.49/ea = $4.98
    $3 off when you buy 2 Aveeno Products = -$3.00
    Use (2) $1/1 Aveeno Skin Care Products Publix coupon = -$2.00
    (March of Dimes Booklet, x5/11)
    Final Price: Free + $0.02 Moneymaker

    ► Buy (1) Tena Serenity Pads (10-30 ct) = $4.00
    Use (1) $2/1 Tena Product (SS 4/10, x5/1) = -$2.00
    Final Price: $2

    ► Buy (1) Olay Body Wash (23.6 oz) = $4.99
    (or Olay Moisture Beauty Bar Soap (6 ct))
    Use (1) $1/1 Olay Body Wash or Bar Soap (4 ct) = -$1.00
    Final Price: $3.99

    infusium 23 shampoo edited

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Infusium 23 Shampoo (16 oz) = $5.99
    (or Conditioner)
    Final Price: $3 each or $5.99 for both

    Household

    Chinet Square Classic White Dinner Plates

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Chinet Square Classic White Dinner Plates = $3.19
    (or Dessert Plates, Cut Crystal Plastic Plates, Cups, or Tumblers)
    Use (2) $1/1 Chinet Product = -$2.00
    Final Price: $0.60 each or $1.19 for both

    ► Buy (2) Ziploc Containers (2-4 ct) @2 for $6
    (or Storage or Freezer Bags (14-24 ct) or Sandwich Bags (90 ct))
    Use (1) $1.50/2 Ziploc Brand Products = -$1.50
    And use $1/2 Ziploc Brand Bags/Containers Publix coupon = -$1.00
    (Publix Health & Beauty Flyer, x4/22)
    Final Price: $1.75 each or $3.50 for both

    ► Buy (1) Charmin Bathroom Tissue (6 rolls) = $3.49
    (Ultra Strong or Ultra Soft; Double Rolls)
    Use (1) $0.25/1 Charmin Product (P&G 4/3, x4/30) = -$0.50*
    Final Price: $2.99 ($0.50 per double roll)
    *after coupon(s) double

    ► Buy (1) Bounty Basic Select-A-Size Towels = $4.99
    (Big Rolls, 6 rolls)
    Use (1) $0.50/1 Bounty Basic Paper Towels (6 ct+) = -$1.00*
    Final Price: $3.99 ($0.67 per Big Roll)
    *after coupon(s) double

    Scotties Facial Tissue Pic

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Scotties Facial Tissues (60-120 ct) = $1.25
    Final Price: $0.63 each or $1.25 for both
    Related coupon:
    $1/3 Scotties Facial Tissues

    ► Buy (1) Hefty Tall Kitchen Bags = $5.99
    (13 gal (38 or 45 ct) or Extra Strong Large, 30-39 gal (18-28 ct))
    Use (1) $1/1 Hefty Trash Bags = -$1.00
    Final Price: $4.99

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Purex Crystals In-Wash Fragrance Booster = $3.99
    (18 oz)
    Final Price: $2 each or $3.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Jolly Rancher Candle (14.75 oz) = $9.99
    (Apple, Watermelon, or Cinnamon Fire)
    Final Price: $5 each or $9.99 for both

    rubbermaid takealongs

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Rubbermaid TakeAlongs Containers = $3.59
    (2-6 count)
    Final Price: $1.80 each or $3.59 for both

    Baby

    gerber 2nd foods edited

    ► Buy (3) Gerber 2nd Food Organic Baby Food @$1/ea = $3.00
    Use (1) $1/3 Gerber Organic Baby Food Publix coupon = -$1.00
    (2nd Foods)
    Final Price: $0.67 each or $2 for all 3

    ► $6 off when you buy two Pampers or Luvs Boxed Diapers (54-144 ct)
    Related coupons:
    $1.50/1 Pampers Diapers
    $3/2 Luvs Diapers (RP 4/17, x5/14)
    $1/1 Luvs Diapers (RP 4/17, x5/14)
    $1/1 Luvs Diapers Box or (2) Diaper Bags (P&G 4/3, x4/30)

    ► $5 off when you buy two Similac Infant Formula Powder
    (1.41-1.93 lb or 22.5 or 23.2 oz)

    Pets

    Snausages Snaw Somes! Dog Snacks

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Snausages Snaw Somes! Dog Snacks = $3.99
    (Beef & Cheese or Peanut Butter & Apple Flavor (9.75 oz) or Milk-Bone Trail Mix Dog Snacks w/ Real Beef & Sweet Potato (9 oz))
    Final Price: $2 each or $3.99 for both

    Health & Medicine

    publix ibuprofen edited

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Publix Ibuprofen Pain Reliever (50 ct) = $4.59
    Final Price: $2.30 each or $4.59 for both

    ► $3 off Kind Bars (4 count) when you buy 2

    Be the first to comment More Publix Deals

    Money Saving Deals

    More Money Saving Deals

    Free Stuff

    Click here for more Free Stuff

    Coupons

    Click here for more Coupons

    Tips

    Click here for more Tips

    Online Deals

    Click here for more Online Deals
    Connect with us!
    Snapchat YouTube Instagram Facebook Twitter Pinterest
    Back to top