• Publix Weekly Freebies & Deals (12/16-12/24 or 12/17-12/24)

    Sorry, this deal has expired.

    Never miss another deal! Sign up for updates!

    publix-roundup (1)

    Deals started 12/16. Listed below are the best deals for the week of 12/16-12/24 (or 12/17-12/24 for some) at Publix. All prices listed vary by store and region.

    Food

    International Delight Coffee Creamer   perdue short cuts     hungry man dinner

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) International Delight Coffee Creamer = $2.35
    (16 oz)
    Use (2) $1/1 International Delight Coffee Creamer = -$2.00
    And use (1) $1/2 International Delight Coffee Creamer Publix = -$1.00
    (We Wish You a Merry Christmas Dinner Booklet, x12/24)
    Final Price: Free + $0.75 Moneymaker
    *Plus, you can earn $5.00 cash back from SavingStar when you buy spend $15.00 on any International Delight Creamer. (x12/31)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Perdue Short Cuts Chicken Breast = $4.99
    (or Turkey, 8 or 9 oz)
    Use (2) $0.75/1 Perdue Short Cuts (RP 8/23, x12/31) = -$1.50
    Final Price: $1.75 each or $3.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Hungry-Man Dinners (13.1-16 oz) = $2.79
    Use (1) $1/2 Hungry-Man Dinners = -$1.00
    Final Price: $0.90 each or $1.79 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) El Monterey Burritos (32 oz) = $4.29
    Use (2) $1/1 El Monterey Breakfast or Signature Multipack = -$2.00
    Final Price: $1.15 each or $2.29 for both

    Mueller's Pasta Pic

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mueller’s Pasta (8-16 oz) = $1.89
    Use (1) $1/2 Mueller’s Pasta or Noodles (SS 11/15, x12/31) = -$1.00
    Final Price: $0.45 each or $0.89 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Betty Crocker Cookie Mix (12.5-17.9 oz) = $2.49
    Use (2) $0.75/1 Betty Crocker Cookie Mix (12.5 oz+) = -$1.50
    Final Price: $0.50 each or $0.99 for both
    *Plus, you can earn $0.75 cash back from SavingStar when you buy three packages of Betty Crocker Baking Mix or Frosting. (x12/31)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (4) Duncan Hines Signature Cake Mix = $5.70
    (or Classic Cake Mix, 15.25-16.5 oz)
    (Two for $2.85)
    Use (1) $1/3 Duncan Hines Products = -$1.00
    Pay: $4.70
    Submit receipt for $1.00 cash back from MobiSave
    (Three Duncan Hines Products)
    Final Price: $0.93 each or $3.70 for all 4

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Chex Cereal (12-14 oz) = $3.69
    Use (1) $1/2 Chex Cereals (SS 12/13, x1/23) = -$1.00
    Final Price: $1.35 each or $2.69 for both
    OR
    ► Buy (2) Chex Cereal (12-14 oz) = $3.69
    ► Buy (1) Ziploc Slider Bags (15 ct) = $2.49
    Use (1) $1/2 Chex Cereals (SS 12/13, x1/23) = -$1.00
    And use (1) Buy 2 Chex Cereals Get Ziploc Bags/Container Free = -$2.49
    (Publix “Happy Holidays” Flyer, x1/1)
    Final Price: $0.90 each or $2.69 for all 3 items
    OR
    ► Buy (4) Chex Cereal (12-14 oz) = $7.38
    (Two for $3.69)
    ► Buy (2) Ziploc Slider Bags (15 ct) @$2.49/ea = $4.98
    Use (2) $1/2 Chex Cereals (SS 12/13, x1/23) = -$2.00
    And use (1) $1.50/2 Ziploc Brand Products = -$1.50
    And use (2) Buy 2 Chex Cereals Get Ziploc Bags/Container Free = -$4.98
    (Publix “Happy Holidays” Flyer, x1/1)
    Pay: $3.88
    Submit receipt for $1.00 cash back from Ibotta
    (Two Ziploc Brand Bags)
    Final Price: $0.48 each or $2.88 for all 6 items
    *Plus, you can earn $1.00 cash back from SavingStar when you buy two boxes of Chex Cereals. (x12/31)

    duncan hines decadent

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (4) Duncan Hines Decadent Brownie Mix = $4.98
    (16.7-18 oz)
    (Two for $2.49)
    Use (1) $1/3 Duncan Hines Products = -$1.00
    Pay: $3.98
    Submit receipt for $1.00 cash back from MobiSave
    (Three Duncan Hines Products)
    Final Price: $0.75 each or $2.98 for all 4

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Campbell’s Cream of Mushroom Soup = $1.49
    (or Cream of Chicken, 10.5 oz)
    Use (1) $0.40/4 Campbell’s Condensed Soups (SS 11/8, x12/31) = -$0.80*
    (or use $1/5 Campbell’s Condensed Soups)
    Final Price: $0.35 each or $0.69 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Keebler Town House Crackers = $3.89
    (or Club Crackers or Club Cornbread Cracker Bites, 9-13.8 oz)
    Use (1) $1/2 Keebler Crackers (RP 12/13, x1/24) = -$1.00
    Pay: $2.89
    Submit receipt for $1.00 cash back from Checkout51
    (Two Keebler Crackers, 9 oz+)
    Final Price: $0.95 each or $1.89 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Snickers, Twix, or Mars the Mix Minis = $4.29
    (or 3 Musketeers or Milky Way, 10-11.5 oz)
    Use (1) $1/2 MARS Holiday Candy (2.0 oz+) = -$1.00
    (or use $1/2 select MARS Holiday Candy (RP 12/6, x12/25))
    Final Price: $1.65 each or $3.29 for both

    ► Buy (1) Dixie Crystal Pure Cane Sugar = $1.99
    (Granulated, 4 lb)
    Use (1) $0.55/1 Dixie Crystals Pure Cane Sugar Products = -$0.55
    And use (1) $0.55/1 Dixie Crystals Granulated (4 lb) Sugar Publix coupon = -$0.55
    Final Price: $0.89

    ► Buy (4) Coca-Cola Products @$4.99/ea = $19.96
    (12 pk, 12 oz)
    Buy 2 Get 2 Free Sale = -$9.98
    Final Price: $2.50 each or $9.98 for all 4

    ► Buy (4) Assorted 7-Up, A&W, or Diet Rite @$4.99/ea = $19.96
    (12 pk, 12 oz)
    Buy 2 Get 2 Free Sale = -$9.98
    Final Price: $2.50 each or $9.98 for all 4

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Kraft Chunk or Shredded Cheese = $4.49
    (6-8 oz)
    Use (1) $1/2 Kraft Natural Cheese Shreds or Chunks = -$1.00
    Final Price: $1.75 each or $3.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Reddi-wip Dairy Whipped Topping (13 oz) = $4.55
    Use (2) $1/1 Reddi-wip Item Publix coupon = -$2.00
    (Best Meals Happen at Home; register to receive coupons through email)
    Final Price: $1.28 each or $2.55 for both

    Del Monte Vegetables FSF

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (4) Del Monte Vegetables (11-15.25 oz) = $2.86
    (Two for $1.43)
    Use (1) $0.40/4 Del Monte Canned Vegetables (SS 11/8, x1/31) = -$0.80*
    Final Price: $0.52 each or $2.06 for all 4
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Sabra Hummus (10 oz) = $3.99
    Use (2) $1/1 Sabra Hummus Publix coupon = -$2.00
    (All the Trimmings Booklet printable or found in-store, x12/31)
    Final Price: $1.00 each or $1.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Kellogg’s Rice Krispies (12-15.5 oz) = $4.49
    (or Kellogg’s Frosted Flakes)
    Use (1) $1/2 Kellogg’s Rice Krispies = -$1.00
    (or use $1/2 Rice Krispies or Cocoa Krispies (RP 11/22, x1/3))
    (or use $1/2 Kellogg’s Frosted Flakes)
    Final Price: $1.75 each or $3.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Palermo’s Primo Thin Pizza = $6.99
    (or Flatbread, 8.7-16.55 oz)
    Use (2) $1/1 Palermo’s Frozen Pizza = -$2.00
    (or use $1/1 Palermo’s Frozen Pizza)
    (or use $1/1 Palermo’s Frozen Pizza Publix Digital coupon)
    Final Price: $2.50 each or $4.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Kraft Mayonnaise = $5.49
    (or Miracle Whip Dressing, 30 oz)
    Use (2) $0.55/1 Kraft Mayo or Miracle Whip (30 oz) = -$1.10
    Final Price: $2.20 each or $4.39 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) General Mills Chex Mix Snack = $2.75
    (or Gardetto’s or Bugles, 7.5-8.75 oz)
    Use (1) $0.50/2 Chex Mix, Bugles or Gardetto’s (SS 1/15, x1/9) = -$1.00*
    Final Price: $0.88 each or $1.75 for both
    *after coupon(s) double

    smithfield bacon

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Smithfield Bacon (16 oz) = $7.39
    Use (2) $1/1 Smithfield Bacon (SS 12/6, x2/1) = -$2.00
    Final Price: $2.70 each or $5.39 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Lindsay California Ripe Pitted Olives = $2.09
    (Large, Extra Large, or Small, 6 oz)
    Use (1) $1/2 Lindsay Olives = -$1.00
    Final Price: $0.55 each or $1.09 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Lindsay Spanish Olives = $1.99
    (Manzanilla Pimiento Stuffed or Sliced with Pimiento)
    Use (1) $1/2 Lindsay Olives = -$1.00
    Final Price: $0.50 each or $0.99 for both

    ► Buy (1) Galbani Mozzarella Chunk Cheese (16 oz) = $3.50
    Use (1) $1/1 Galbani Cheese = -$1.00
    And use (1) $1/1 Galbani Product Publix coupon = -$1.00
    (All the Trimmings Booklet; printable or found in-store, x12/31)
    Final Price: $1.50

    ► Buy (2) Kraft Philadelphia Cream Cheese @2 for $3.00
    (8 oz)
    Use (1) $1/2 Philadelphia Cream Cheese (8 oz) = -$1.00
    Final Price: $1.00 each or $2.00 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Ocean Spray Juice Cocktail = $5.59
    (or 100% Juice Blend or Drink, 101.4 oz)
    Final Price: $2.80 each or $5.59 for both
    Or, if your Publix store accepts Target coupons, you can do this deal…
    ► Buy (2) Ocean Spray Juice Cocktail = $5.59
    (or 100% Juice Blend or Drink, 101.4 oz)
    Use (1) $1/2 Ocean Spray Juices or Beverages Target coupon = -$1.00
    Final Price: $2.30 each or $4.59 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Sara Lee Pound Cake or Cheesecake = $7.99
    (10.3-30 oz)
    Use (1) $0.55/1 Sara Lee Frozen Product (RP 11/8, x1/1) = -$0.55
    (limit one coupon per transaction)
    Final Price: $3.72 each or $7.44 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Pompeian Extra Virgin Olive Oil (32 oz) = $12.95
    Use (2) $0.55/1 Pompeian Extra Virgin Olive Oil = -$1.10
    Final Price: $5.93 each or $11.85 for both

    ► Buy (1) Sister Schubert’s Yeast Dinner Rolls = $3.00
    (11 or 15 oz or Clover Leaf Soft Dinner Rolls (15.8 oz))
    Use (1) $0.75/1 Sister Schubert’s Homemade Rolls = -$0.75
    (or use $0.75/1 Sister Schubert’s Product (SS 11/8, x1/10))
    (or use $0.60/1 Sister Schubert’s Product (SS 11/8, x1/10))
    Final Price: $2.25

    maxwell house coffee     minute maid pure squeezed     rondele cheese spread

    ► Buy (1) Maxwell House Ground Coffee = $6.99
    (28-30.65 oz)
    Use (1) $1/1 Maxwell House Coffee (30.6 oz) = -$1.00
    (or use $0.50/1 Maxwell House Roast & Ground Product)
    (SS 11/15, x12/27)

    Final Price: $5.99

    ► Buy (1) Minute Maid Pure Squeezed Orange Juice = $3.00
    (59 oz)
    Use (1) $0.55/1 Minute Maid Orange Juice (59 oz) = -$0.55
    Final Price: $2.45

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Rondele Cheese Spread (8 oz) = $4.49
    (Light, Garlic, and Herbs)
    Final Price: $2.25 each or $4.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Fresh Express Salad Blend = $3.99
    (or Kit, or Baby Spinach, 5-11 oz)
    Final Price: $2.00 each or $3.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Smucker’s Toppings (5 oz) = $2.59
    (or Walnuts or Pecans in Syrup)
    Final Price: $1.30 each or $2.59 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Phillips Crab Cakes (6 oz) = $9.99
    Use (2) $1/1 Phillips Seafood Product = -$2.00
    Final Price: $4.00 each or $7.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Bertolli Rustico Bakes = $3.49
    (or Italian Style Torta, 9.3-11.1 oz)
    Final Price: $1.75 each or $3.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Ore-Ida Bagel Bites (7-14 oz) = $4.69
    Final Price: $2.35 each or $4.69 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Talenti Gelato or Sorbetto (16 oz) = $4.99
    (or Talenti Gelato Pop, 9 oz)
    Final Price: $2.50 each or $4.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Marie Callender’s Pie (28-42 oz) = $7.99
    Use (2) $1/1 Marie Callender’s Dessert Pie (SS 12/6, x2/7) = -$2.00
    (or use $0.75/1 Marie Callender’s Dessert Pie (SS 12/6, x2/7))
    Final Price: $3.00 each or $5.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Breyers Ice Cream = $5.49
    (or Frozen Dairy Dessert, 1.5 qt)
    Final Price: $2.75 each or $5.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Gorton’s Premium Fish Fillets or Sticks = $7.99
    (or Shrimp, or Simply Bake Items, 8.2-15.2 oz)
    Use (2) $1/1 Gorton’s Seafood Item = -$2.00
    Final Price: $3.00 each or $5.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Van’s Natural Foods Waffles (7.5-9.5 oz) = $3.15
    Final Price: $1.58 each or $3.15 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Birds Eye Vegetables = $4.49
    (7.5-25.9 oz or Cob Corn (12 ct)
    Final Price: $2.25 each or $4.49 for both

    Delimex Beef Taquitos

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Delimex Taquitos (21.6-24 oz) = $5.99
    (or Beef & Cheddar Rolled Tacos or Beef Tamales)
    Final Price: $3.00 each or $5.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Ore-Ida Hash Brown Potatoes = $3.63
    (Southern or Country Style or O’Brien Potatoes, 28-32 oz)
    Final Price: $1.82 each or $3.63 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Breakstone’s Sour Cream = $2.59
    (Original, Reduced Fat, or Fat Free, 16 oz)
    Final Price: $1.30 each or $2.59 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Simply Potatoes (20 oz) = $2.85
    Final Price: $1.43 each or $2.85 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Publix Deli Tea or Lemonade (1 gal) = $2.99
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) General Mills Cheerios Cereal (10.9-14.1 oz) = $4.39
    Final Price: $2.20 each or $4.39 for both
    Related coupons:
    $1/3 General Mills Cereals (SS 11/22, x1/2)
    $1/3 General Mills Big G Cereals (SS 12/6, x1/16)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) V8 Splash Beverage (64 oz) = $2.79
    Final Price: $1.40 each or $2.79 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Apple & Eve Organics 100% Juice = $2.99
    (Orange Pineapple, Natural Style Apple, or Tart Cherry)
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Prego Italian Sauce (14.5-24 oz) = $2.65
    (or Meat or Alfredo Sauce)
    Final Price: $1.33 each or $2.65 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Swiss Miss Hot Cocoa Mix = $2.49
    (8-10 count)
    Final Price: $1.25 each or $2.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Pure Wesson Vegetable Oil (48 oz) = $3.45
    (or Canola, Corn, or Best Blend)
    Final Price: $1.73 each or $3.45 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Wish-Bone Dressing (16 oz) = $2.99
    (or Dressing & Seasoning Mix, 2.1 or 2.6 oz)
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mt. Olive Pickles (16-46 oz) = $2.99
    (or 4 pack, 3.7 oz)
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Knorr Sides (3.8-5.9 oz) = $1.55
    Final Price: $0.78 each or $1.55 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) La Famiglia DelGrosso Pasta Sauce = $6.99
    (16.9 or 26 oz)
    Final Price: $3.50 each or $6.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Assorted Pepsi Products (2 L) = $2.05
    Final Price: $1.03 each or $2.05 for both

    Nabisco Ritz Crackers

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Nabisco Ritz Crackers (11.5-13.7 oz) = $3.25
    (or Ritz Bits (8.8 oz))
    Use (1) $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker (SS 11/8, x12/31) = -$0.75
    (or use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker (SS 12/6, x1/16))
    Final Price: $1.25 each or $2.50 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Dentyne Ice Gum (40-60 ct) = $3.49
    (or Trident Gum)
    Final Price: $1.75 each or $3.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Pepperidge Farm Farmhouse Bread = $3.99
    (22 or 24 oz)
    Final Price: $2.00 each or $3.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Entenmann’s Little Bites Muffins = $4.69
    (or Fudge Brownies or Crumb Cake, 8.25-8.75 oz)
    Pay: $4.69
    Submit receipt for $0.50 cash back from MobiSave
    (Entenmann’s Baked Goods)
    Final Price: $2.10 each or $4.19 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Pepperidge Farm Cookies (5-7.25 oz) = $3.49
    Final Price: $1.75 each or $3.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Lay’s Family Size Potato Chips = $4.29
    (10 or 10.5 oz)
    Final Price: $2.15 each or $4.29 for both
    *Plus, you can earn $5.00 cash back from SavingStar when you buy spend $20.00 on any Frito Lay Products. (x12/31)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Cape Cod Kettle Cooked Potato Chips = $3.79
    (or Tortilla Dipping Shells, 6-8.5 oz)
    Final Price: $1.90 each or $3.79 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Emerald Mixed Nuts = $3.89
    (or Cashews, 5 or 5.5 oz)
    Final Price: $1.95 each or $3.89 for both
    *Plus, you can earn $5.00 cash back from SavingStar when you buy spend $20.00 on any Emerald Nuts, Pop Secret, or Kettle Brand Products. (x1/27)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Pop Secret Premium Popcorn = $5.15
    (11.2-19.84 oz)
    Final Price: $2.58 each or $5.15 for both
    *Plus, you can earn $5.00 cash back from SavingStar when you buy spend $20.00 on any Emerald Nuts, Pop Secret, or Kettle Brand Products. (x1/27)

    ► 3 for $6.00 Del Monte Fruit Cups (4 pk)
    (or Fruit Burst Squeezers (4 pk))

    ► Buy (2) Pillsbury Rolls (8-13.9 oz) = $4.00
    Use (1) $0.40/2 Pillsbury or Grands Sweet Rolls (SS 11/8, x1/30) = -$0.80*
    (or use $0.40/2 Pillsbury or Grands Crescent Dinner Rolls (SS 11/8, x1/30))
    Final Price: $1.60 each or $3.20 for both
    OR
    ► Buy (2) Pillsbury Rolls (8-13.9 oz) @3 for $6.00
    Use (1) $1/3 Pillsbury Refrigerated Baked Goods = -$1.00
    Final Price: $1.67 each or $5.00 for all 3
    *Plus, you can earn $1.00 cash back from SavingStar when you buy three Pillsbury Refrigerated Baked Goods Products. (x12/31)

    ► Buy (1) French’s Crispy Fried Onions (6 oz) = $3.29
    Use (1) $0.50/1 French’s Crispy Fried Onions (SS 12/13, x2/15) = -$1.00*
    (or Crispy Jalapenos)
    (or use $0.30/1 French’s French Fried Onions)
    (or use $0.30/1 French’s Crispy Fried Onions)
    Final Price: $2.29
    *after coupon(s) double

    ► 2 for $5.00 Stacy’s Pita Chips or Crisps or Bagel Chips (6.75-8 oz)

    ► 4 for $5.00 Heinz Homestyle Gravy (12 oz)

    ► $0.79 Powerade Sports Drink (32 oz)

    ► Buy (1) Jimmy Dean Sausage Crumbles (9.6 oz) = $3.00
    (or Sausage (16 oz) or Links, Patties)
    Pay: $3.00
    Submit receipt for $0.75 cash back from Ibotta
    (Jimmy Dean Sausage Crumbles)
    Final Price: $2.25

    (Regular Price; deal ends when coupon/Ibotta offer expire)
    (Deal from last week)

    ► Buy (1) Planters Dessert Inspired Mix (6 oz) = $3.99
    Use (1) $0.75/1 Planters Dessert Mix (6 oz) = -$0.75
    Pay: $3.24
    Submit receipt for $0.50 cash back from Ibotta
    (Planters Dessert Inspired Mix (6 oz))
    Final Price: $2.74

    (Deal from last week)
    ► Buy (1) Riceworks Brown Rice Chips @ 2 for $2.89 = $1.45

    Use (1) $1/1 Riceworks Chips (SS 11/15, x1/23) = -$1.00
    Final Price: $0.45 (Reg. $2.17)

    mahatma rice

    (Deal ends when coupon expires 12/31)
    (Deal from last week)
    ► Buy (1) Mahatma Yellow Rice (5 oz) = $1.00
    Use (1) $0.50/1 Mahatma or Water Maid Rice (RP 9/13, x12/31) = -$1.00*
    Final Price: Free
    *after coupon(s) double

    (Regular Price)
    (Deal from last week)
    ► Buy (1) Bear Creek Country Kitchens Hearty Soup Bowl = $1.59
    Use (1) $0.75/1 Bear Creek Country Kitchens Hearty Soup = -$0.75
    Final Price: $0.84

    Personal Care

    colgate optic white

    ► Buy (1) Colgate Optic White (4.1 or 5 oz) = $3.50
    (or Colgate Total Toothpaste (7.8 oz))
    Use (1) $0.50/1 Colgate Toothpaste (SS 12/6, x12/19) = -$1.00*
    (or use $0.75/1 Colgate Optic White Toothpaste)
    Final Price: $2.50
    *after coupon(s) double

    (Deal ends when coupon expires)
    (Deal from last week)
    ► Buy (1) LA Looks Styling Gel (20 oz) = $1.69
    Use (1) $0.75/1 LA Looks Product = -$0.75
    Final Price: $0.94 (Reg. $2.09)

    K Y Jelly Lubricant

    (Regular Price)
    (Deal from last week)
    ► Buy (1) K-Y Jelly Personal Lubricant (4 oz) = $4.29
    Use (1) $2/1 K-Y Product = -$2.00
    Final Price: $2.29

    (Deal ends when coupon expires)
    (Deal from last week)
    ► Buy (1) Coast Bar Soap (3 ct) = $1.99
    Use (1) $0.75/1 Coast Body Wash/3 Bar+ = -$0.75
    Final Price: $1.24 (Reg. $2.29)
    ($0.41 per bar)

    Household

    tide (32 oz)

    ► Buy (1) Tide Detergent (32 loads) = $5.99
    Use (1) $0.50/1 Tide Detergent= -$1.00*
    (or use $1/1 Tide Detergent (P&G 11/29, x12/26))
    And use (1) $1/1 Tide Product Publix coupon = -$1.00
    Final Price: $3.99 (Reg. $8.25!)
    ($0.12 per load)
    *after coupon(s) double

    ► Buy (2) Glade Candle (3.8 or 4 oz) @2 for $6.00
    (Winter Collection Products)
    Use (1) $1.50/2 Glade Winter Collection Products = -$1.50
    (must share to receive coupon)
    (or use $1/2 Glade Jar Candles (SS 10/25, x1/17))
    Pay: $4.50
    Submit receipt for $0.50 cash back (x2) from Checkout51
    (Glade Jar Candle, 3.8 oz; Limit 3)
    Final Price: $1.75 each or $3.50 for both

    ► Buy (2) Glade Wax Melts @2 for $6.00
    (Winter Collection Products)
    Use (1) $1.50/2 Glade Winter Collection Products = -$1.50
    (must share to receive coupon)
    (or use $1/2 Glade Wax Melts (SS 10/25, x1/17))
    Pay: $4.50
    Submit receipt for $0.50 cash back (x2) from Checkout51
    (Glade Wax Melts Refill; Limit 3)
    Final Price: $1.75 each or $3.50 for both

    ► Buy (1) Charmin Bathroom Tissue = $5.99
    (Ultra Strong or Ultra Soft; Mega (6 roll), Double (12 roll); or Double Rolls Plus the Scent of Chamomile, 12 roll)
    Use (1) $1/1 Charmin Ultra Soft or Strong (12 ct) = -$1.00
    And use (1) $1/1 Charmin Product Publix coupon = -$1.00
    Final Price: $3.99 (Reg. $9.49!)
    (as low as $0.33 per double roll)

    ► Buy (1) Bounty with Dawn Paper Towels (3 ct) = $5.99
    Use (1) $0.50/1 Bounty Paper Towels = -$1.00*
    And use (1) $2/1 Bounty with Dawn Product Publix coupon = -$2.00
    Final Price: $2.99 (Reg. $8.49!)
    ($1.00 per roll)

    ► Buy (1) Bounty Basic Paper Towels (6 rolls) = $5.99
    (or Bounty Paper Towels; Select a Size Mega Rolls; or White, Prints, or Select a Size White Bills Rolls)
    Use (1) $0.50/1 Bounty Basic Paper Towels = -$1.00*
    And use (1) $1/1 Bounty Product (6 roll+) Publix coupon = -$1.00
    Final Price: $3.99 (Reg. $8.49!)
    (as low as $0.67 per roll)
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Lysol All Purpose Trigger Spray Cleaner = $3.49
    (or Antibacterial Kitchen or Power & Free, 22 or 32 oz)
    Use (1) $0.50/2 Lysol Products = -$1.00*
    Final Price: $1.25 each or $2.49 for both
    *after coupon(s) double

    ► $1.99 Hefty EZ Foil Classic Crown Roaster Pan
    (or Rectangle with Handles, or Super Roaster)

    kingsford charcoal

    ► $7.99 Kingsford Charcoal Briquets
    (The Original, with Mesquite, or with Hickory, 14.6 or 15.4 lb)

    ► Buy (1) Reynolds Wrap Aluminum Foil = $2.99
    (34-75 sq ft)
    Use (1) $0.75/1 Reynolds Wrap Foil = -$0.75
    (or use $0.55/1 Reynolds Wrap Foil (RP 11/15, x12/31))
    Final Price: $2.24

    (Regular Price)
    (Deal from last week)
    ► Buy (4) Renuzit Air Freshener Cones @$0.99/ea = $3.96
    Use (1) Buy Three Get One Free Renuzit Air Freshener Cones = -$0.99
    Final Price: $0.74 each or $2.97 for all 4

    Health & Medicine

    halls cough drops

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Halls Cough Suppressant = $2.05
    (20-30 count)
    Final Price: $1.03 each or $2.05 for both

    Be the first to comment More Publix Deals

    Money Saving Deals

    More Money Saving Deals

    Free Stuff

    Click here for more Free Stuff

    Coupons

    Click here for more Coupons

    Tips

    Click here for more Tips

    Online Deals

    Click here for more Online Deals
    Connect with us!
    Snapchat YouTube Instagram Facebook Twitter Pinterest
    Back to top